: .
         : .
               : Trke .
                     : Bay Mohamad Ali El Hsseini Snni Şii atışması tek İslami evin iinde bölc bir grubun oluşturulmasıdır .

Bay Mohamad Ali El Hsseini Snni Şii atışması tek İslami evin iinde bölc bir grubun oluşturulmasıdır

 

Dr. Mohamad Ali El Hüsseini, dinin çarpıtılması ve dışında siyasi amaçlar için kullanılamayacağını vurguladı‏ ‏ve “İslam'ı, gerçek İslam'la alakası olmayan yabancı yapmak istiyorlar” dedi. El Hüsseini Bu, Hz. Muhammed'in sözleriyle kanıtlanmıştır (ona göre barış): "İslam bir yabancı olarak başladı ve başladığı gibi geri dönecek ve yabancılar için kutsanmış."

El Hüsseini, Sünni-Şii çatışması konusundaki konuşmasında dedi: ‌‎"Sünni İslam ve Şii İslam hakkında biraz konuşmaktan memnuniyet duyarsa, bu reddettiğimiz yanlış bir sözdür. Gerçek İslam'ın Sünniler ve topluluk içinde ayrılmak isteyen bir grup tarafından sarsıldığını söylüyoruz. İslami kökenli ile çelişki sanki Sünni-Şii çatışması olarak yetmiyoruz. ”

Mohamad Ali El Hüsseini, İslam'da inkar edilemeyecek veya kınanmayacak bir çeşitlilikte bir yargı yeterliliği olduğunu sordu, milleti zenginleştiriyor, entelektüel ve kültürel varlığını zenginleştiriyor. El Hüsseini müslümanlar arasında birliğin mezhepsel, entelektüel ve politik yönleriyle önemi ve gerekliliği konusunda bir anlaşmazlık olmaması gerektiğini vurguladı.

El Hüsseini, inançtaki farklılığın, kuruluşundan bu yana insan toplumu ile ilişkilendirilmiş bir insan sünneti olduğunu, imamların içtihatlarına karşı değil, ama daha doğrusu birlik gerektiren ve bölünmeyi, gerektiren kehanetli bir Kuran kararının ve peygambarin sözüne ve sona erdiren kehanet kararına karşı olduğunu söyledi. Ayete göre: «Hep birlikte Allah’ın ipine (Kur’an’a) sımsıkı sarılın. Parçalanıp bölünmeyin”.‌‏ ‏Ve yüce Allah dedi: “Şüphesiz bu (İslâm), tek ümmet (din) olarak sizin ümmetiniz ‌‎(dininiz)dir. Ben de Rabbinizim. Onun için sadece bana‌‏ ‏kulluk edin».

Sayın Mohamad Ali El Hüsseini, bu ayetlere ve Müslümanların birliğinin, ortak kaygılar ve tek bir kader içinde yaşadıkları için onlar için bir gurur olduğunu vurgulayan diğer Kur'an ve peygamberlik metinlerine dikkat çekti, aksine, Müslümanları zayıf hale getiriyor.

https://ssl.gstatic.com/ui/v1/icons/mail/images/cleardot.gif


   : http://www.mohamadelhusseini.com/subject.php?id=685
   : 2019 / 02 / 19
   : 2021 / 05 / 9